Jeśli celem podróży jest poszukiwanie miejsca do wyciszenia się i pełnego relaksu, to nasz domek, z przylegającym do niego wzgórzem i pachnącym latem polem lawendy, powinien być celem tej podróży.

Jeleniówka leży na granicy dwóch światów, od południa sąsiaduje z zabytkowym krajobrazem polskiej Doliny Pałaców i Ogrodów i zabudowaniami wiejskimi. Od północy z najciekawszą częścią Rudawskiego Parku Krajobrazowego, chętnie odwiedzanymi przez wspinaczy Górami Sokolimi. 

Wychodząc z domku można wybrać jedną z dwóch możliwości spędzenia czasu. Skręcając w lewo, zwiedzić „Dolinę Pałaców i Ogrodów”, gdzie sąsiadujące ze sobą zespoły pałacowo-parkowe, zostały zaadaptowane na obiekty hotelowo – turystyczne, tworzą unikatowy XIX wieczny krajobraz. Pałace oprócz strawy kulturalnej w formie ekspozycji jak i przepięknych wnętrz oferują kąpiele w basenach wpisanych w zabytkowe zabudowania i program Spa.

Idąc w prawo wybieramy przyrodnicze bogactwo Przełęczy Karpnickiej na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, którego bioróżnorodność porównywane jest z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Zwieńczeniem tej trasy jest wyprawa leśna do ruin Zamek Bolczów.

Dla lubiących aktywny ruch wyzwaniem będzie wspinaczka na Sokolik i Krzyżną Górę, skąd rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram Karkonoszy. Raj dla miłośników profesjonalnej fotografii.

Po takim wysiłku można odpocząć w 200 letnim drewnianym, schronisku „Szwajcarka”, oddalonym 20 minut od domku.

Rowerowe szlaki o zróżnicowanej skali trudności, przebiegające przez Karpniki, przyciągają od wielu lat mistrzów tego sportu, zarówno kolarstwa górskiego jak i szosowego.

Okoliczne góry i bliskie sąsiedztwo czeskich tras narciarskich  czy Karpacza czynią z Jeleniówki dobrą bazę wypadową dla narciarzy, zarówno biegowych jak i zjazdowych. 

Spływ kajakiem lub pontonem po Bobrze umożliwia spojrzenie na Sudety i sąsiednie Góry Izerskie z innej perspektywy.

Bogata oferta okolicznych lokali gastronomicznych pozwala na szeroki wybór potraw kuchni polskiej i wegetariańskiej /możliwość cateringu/. Wszystko w duchu „slow food”.

„Jeleniówka” znajduje się w miejscu gdzie wszystkie te atrakcje są w zasięgu ręki.

Dla tych, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju mamy niespodziankę, jest nią wyjście na taras domku wprost na pole lawendy /lawendowe żniwa na początku lipca/. 

Polecamy także relaks dla ciała, istnieje możliwość /po wcześniejszym uzgodnieniu/ oddania się w ręce zaprzyjaźnionej z „Jeleniówką „, dyplomowanej rehabilitantki, wykonującej masaż, relaksujący i leczniczy na bazie naturalnych olejków, w tym lawendowego pozyskanego z naszej plantacji. 

To okolice zauroczyły nas do tego stopnia, że opuściliśmy dla nich Warszawę. Mimo kilku lat życia w Karpnikach wciąż odkrywamy nowe miejsca i zdarzenia jakie daje nam lokalizacja Jeleniówki i to bez względu na porę roku. 

W zakładce Galeria pokazujemy to co nas w tym miejscu inspiruje. Serdecznie zapraszamy, Anna i Marek.