O nas

WITAJCIE

W JELENIÓWCE

Oferujemy możliwość wynajęcia domku zwanego “Jeleniówką” na terenie górskiej miejscowości Karpniki, leżącej w Gminie Mysłakowice, u stóp Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Oryginalnie urządzony domek daje możliwość wypoczynku sześciu osobom w trzech dwuosobowych sypialniach z łazienkami /na piętrze/. Na parterze wspólna przestrzeń z salonem, aneksem kuchennym i pomieszczeniem gospodarczym na potrzeby gości /schowek na narty, suszarka, przechowalnia bagażu itp./. Do dyspozycji gości jest także kilkuhektarowa posesja z łąkami kwietnymi, idealne miejsce na poranny spacer z kubkiem kawy w dłoni.

“Jeleniówka” to miejsce dla pragnących ciszy i spokoju romantyków, jak i szukających aktywności i ekstremalnych wrażeń. Oryginalny, drewniany domek leży na obrzeżach wsi, która w wielu publikacjach wymieniana jest jako część jednego z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce. Karpniki służyły za plener do kilku produkcji filmowych oraz były tłem dla cudownej książki uznanej za najlepszą przez Gourmaand “Best in World” Awart 2012. pt. “Rose Petal Jam”  /”Dżem z płatków róży”/. Swoistej opowieścią o przepisach i wspomnieniach polskiego lata, autorstwa australijskiej pary Beaty Zatorskiej i Simona Target.

Wychodząc z domku, można wybrać jedną z dwóch możliwości spędzenia czasu. Skręcając w lewo, zwiedzić “Dolinę Pałaców i Ogrodów”, gdzie sąsiadujące ze sobą zespoły pałacowo-parkowe zostały zaadoptowane na obiekty hotelowo – turystyczne i tworzą unikatowy XIX- wieczny krajobraz. Idąc w prawo, wybieramy przyrodnicze bogactwo Przełęczy Karpnickiej na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, który porównywany jest z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Zwieńczeniem tej trasy będzie wyprawa na średniowieczny Zamek Bolczów.

Ci, których interesuje historia zapisana w urokliwych wsiach jak i samych zespołach pałacowo – parkowych, nie będą narzekać na brak różnorodności. Ci, którzy uwielbiają ruch, mogą uprawiać wspinaczkę górską na Sokolik i wspiąć się na Krzyżną Górę, skąd rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram Karkonoszy – raj dla miłośników profesjonalnej fotografii. Po takim wysiłku można odpocząć w 200- letnim drewnianym, schronisku “Szwajcarka”, 20 minut drogi od nas.

Rowerowe szlaki o zróżnicowanej skali trudności przebiegające przez Karpniki przyciągają od wielu lat mistrzów tego sportu, zarówno kolarstwa górskiego jak i szosowego.Okoliczne góry i bliskie sąsiedztwo czeskich tras narciarskich, czynią z “Jeleniówki” dobrą bazę wypadową dla narciarzy, zarówno biegowych jak i zjazdowych.

Spływ kajakiem lub pontonem po Bobrze umożliwia spojrzenie na Sudety i sąsiednie Góry Izerskie z innej perspektywy. Duża oferta okolicznych lokali gastronomicznych pozwala na szeroki wybór potraw – od kuchni polskiej po wegetariańską /możliwość cateringu/ w duchu “slow food”.

Powodzeniem cieszą się także terenowe jazdy konne. “Jeleniówka” znajduje się w miejscu, gdzie wszystkie te atrakcje są w zasięgu ręki.

Dla tych, którzy chcą zupełnego spokoju mamy niespodziankę – jest nią wyjście z tarasu domku wprost na pole lawendy /lawendowe żniwa na początku lipca/. Zapraszamy.

Osobiście polecamy możliwość /po wcześniejszym uzgodnieniu/ oddania się w ręce zaprzyjaźnionej z “Jeleniówką ” dyplomowanej rehabilitantki, wykonującej masaż relaksujący i leczniczy na bazie naturalnych olejków, w tym lawendowego pozyskanego z naszej plantacji.

Wszystkie propozycje sami testowaliśmy i polecamy, to miejsce nas zauroczyło do tego stopnia, że opuściliśmy dla niego Warszawę. Mimo kilku lat życia w Karpnikach mamy wrażenie, że wciąż nie znamy nawet połowy atrakcji, jakie daje lokalizacja” Jeleniówki”.

0
Metrów
0
Sypialnie
0
Dni wypoczynku

DLACZEGO WYBRAĆ

JELENIÓWKĘ?

  • Lokalizacja w sercu Karkonoszy
  • 3 sypialnie z łazienkami
  • Wyjątkowy salon z kominkiem
  • Stylowe wnętrza
  • Widok z okna na pole lawendy
  • Piękna okolica
  • Free Wi-Fi
  • Telewizja cyfrowa
  • Pełne wyposażenie